zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Czy wegetarianizm i weganizm wpływają na twoje życie seksualne i z kim się umawiasz?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Jest dobrze znane powiedzenie, które brzmi: „ptaki z piór, gromadzą się razem”. Byliśmy więc ciekawi, czy to wyrażenie ma zastosowanie, jeśli chodzi o seks i randki .

Cóż, bardziej chodzi o to, czy wegetarianie i weganie częściej spotykali się z innymi wegetarianami i weganami (uwaga na spoiler? Tak!) i czy bycie wegetarianinem lub weganem ma wpływ na życie seksualne.

Badania naukowe: czy bycie wegetarianinem lub weganinem wpływa na to, z kim się umawiasz?

Naukowcy John Nezlek i Marzena Cypryańska przeprowadzili cztery badania pod tytułem: Podobieństwa żywieniowe przyjaciół i kochanków: wegetarianizm, wszystkożerność i relacje osobiste .

Badania te dotyczyły tego, jak bycie wegetarianinem lub weganinem korelowało z tożsamością społeczną, z kim się zaprzyjaźnia i z kim się umawia.

W czterech badaniach Nezleka i Cypryanskiej przyjrzeli się trzem różnym aspektom wegetarianizmu i weganizmu:

Czy dieta wpływa na tożsamość społeczną?

Czy jedzenie wpływa na to, z kim się zaprzyjaźniasz?

Czy jedzenie wpływa na to, z kim się umawiasz?

A w dziedzinie miłości i romantycznych partnerów wyniki były dość wymowne. Okazało się, że wegetarianie i weganie 12 razy częściej niż wszystkożercy mają romantycznych partnerów , którzy nie spożywają mięsa.

Doprowadziło to badaczy do innego wniosku: kiedy ktoś zostaje wegetarianinem lub weganinem, znacznie zmniejsza się ich pula randkowa. Dla porównania: mówi się, że trzy procent Amerykanów jest wegetarianami lub weganami.

W innym badaniu przeprowadzonym przez Veggly , aplikację randkową dla wegetarian i wegan, 7400 użytkowników ich aplikacji na całym świecie zostało zapytanych o ich nawyki randkowe.

Zachowania randkowe wegan

Okazało się, że 52 procent wegan nie rozważałoby umawiania się z osobą jedzącą mięso, podczas gdy 12 procent wegan całkowicie odmówiło umawiania się z osobą jedzącą mięso, a nawet wegetarianinem, ze względu na spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Zachowania randkowe wegetarian

W przypadku wegetarian w aplikacji 39 procent powiedziało, że nie umawiałoby się z kimś, kto jadł mięso. Nic dziwnego, że aplikacja działa tak dobrze!

Z drugiej strony inne interesujące badanie przeprowadzone przez grupę Faunalytics zajmującą się ochroną zwierząt wykazało, że 84 procent wegetarian i wegan faktycznie wraca do jedzenia mięsa.

Więc co się wtedy dzieje? Czy kochankowie się rozstają ? Czy nawróceni szukają nowego partnera, gdy ich pula randkowa się powiększa? Może coś, co badacze powinni rozważyć w swoim następnym temacie badawczym? Iść dalej…

Czy bycie weganinem ma wpływ na Twoje życie seksualne?

Ciekawostka: badanie z 2021 r. wykazało, że 67 procent wegan doświadczyło poprawy sprawności seksualnej po przejściu na dietę wegańską.

Tak, w ankiecie przeprowadzonej na 5000 wegan, dwie trzecie uczestników ujawniło, że ich przyjemność seksualna i wydajność wzrosły, gdy przeszli na rośliny.

Co ciekawe, to mężczyźni zauważyli największą poprawę (71 proc.), podczas gdy kobiety odnotowały 59-procentowy wzrost. Tak czy inaczej, wyniki są widoczne i mówi, że przejście na weganizm przynosi korzyści nie tylko planecie, ale także; Twoje życie seksualne!

Wyniki te są również zgodne z filmem dokumentalnym z 2019 roku, The Game Changers , który śledził elitarnych sportowców i ich wyniki podczas diety opartej na roślinach. Jedna konkretna część dokumentu była eksperymentem, aby sprawdzić, czy tylko jeden posiłek może wpłynąć na czyjeś funkcjonowanie seksualne i zgadnij, co, tak się stało!

Jednego wieczoru karmiliśmy elitarnych sportowców z college’u mięsnymi burrito na kolację, a innego wieczoru wegańskimi burrito na kolację i mierzyliśmy ich erekcje podczas snu: ile, jak długo, jak mocno. Wyniki były niesamowite” – powiedział urolog dr Aaron Spitz .

Ale dlaczego tak jest? Oto kilka powodów, dla których dieta wegańska może poprawić Twoje życie seksualne :

Wiele wegańskich produktów spożywczych nie tylko poprawia krążenie krwi w całym ciele, co jest ważne dla funkcji seksualnych, ale także w mózgu, co ma pozytywny wpływ na libido

Badanie z 2006 roku wykazało, że nasienie roślinożerców ogólnie smakowało lepiej

Posiłki wegańskie obniżają ryzyko wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy, raka prostaty i braku równowagi hormonalnej — czynników, które mogą wpływać na kondycję i funkcjonowanie erekcji

Tak więc randki mogą być po prostu większym wyzwaniem dla wegetarian i wegan, ale wegański styl życia może prowadzić do szczęśliwszego życia seksualnego! Czy to nie interesujące?

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x